Požár lesní porost

Typ: Zásahy
Požár lesní porost Kdy: 18. července 2022
Kde: les Větrná Jáma - Nýřany

V pondělí 18. července krátce po 21. hodině vyjela jednotka s CAS 24 Liaz a DA GAZ k požáru lesa v prostoru za Větrnou jámou. Na operační středisko byl nahlášen dým, který zpozoroval oznamovatel z Nýřan. Přesná lokalita požáru nebyla tedy známa. Protože průchodnost těžké požární techniky lesem je velmi obtížná, prováděli hasiči průzkum lesa pěšky. Po nalezení místa požáru se na místo přesunuly další síly naším terénním automobilem GAZ a následně byla vytvořena cesta pro těžké cisternové automobily. K likvidaci požáru byly nasazeny 3 útočné proudy, lokalizovat požár se podařilo před půlnocí. Likvidace pak byla operačnímu středisku nahlášena krátce před 1 hodinou ranní. Z důvodu vyloučení dalšího kořenového hoření byly použity termokamery a došlo také k aktivaci hasičských dronů rovněž vybavených termokamerou. Po 9 hodině ranní se jednotka vrátila s terénním automobilem GAZ na místo události k provedení opětovného průzkumu a vyloučení dalšího vznícení.

Vytvořeno: 20. 7. 2022
Poslední aktualizace: 20. 7. 2022 18:11